Wczytuję dane...

Witamina D3K2 / K2MK7

Prawidłowe funkcjonowanie każdego organizmu zależy od wielu czynników. Odpowiednia dieta, ruch, profilaktyka, a także regularne badania są niezbędne do tego, aby wiedzieć, w jakiej kondycji aktualnie jesteśmy. Dobrze zbilansowane posiłki nie są jednak gwarancją niedoborów, które mogą występować zwłaszcza w zakresie różnych witamin, które pełnią szereg określonych funkcji w naszym ciele. Z tego powodu tak ważne jest, aby zadbać o odpowiednią podaż szczególnie tych witamin, których zwykle dotyczą niedobory. Zazwyczaj są to występująca w rybach morskich, jajach i produktach pochodzenia mlecznego witamina D, a także znajdująca się w zielonych warzywach witamina K. Wzbogać swoją dietę o zawierające je suplementy — gwarantujemy, że Twój organizm będzie wdzięczny!

Czym jest witamina K2 MK7?

Choć niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, można wyróżnić aż 3 rodzaje witaminy K. K1 obecna jest głównie w produktach pochodzenia roślinnego, np. groszku, pomidorach czy truskawkach, natomiast K2 wytwarzają bakterie znajdujące się w naszych jelitach (oprócz tego występuje w mięsie i jajach). Jeżeli chodzi o witaminę K3, jest ona syntetyczną odmianą K1 stworzoną w laboratorium do tego, aby móc produkować z niej rozmaite preparaty witaminowe. Biorąc pod uwagę kluczowy parametr w zakresie suplementacji witamin — przyswajalność, najlepiej wypada wśród tych trzech witamina K2MK7 zwana również menachinonem. Tym, co ją wyróżnia, jest występowanie zwłaszcza w produktach otrzymywanych w wyniku fermentacji. Z tego powodu K2MK7 najłatwiej znaleźć np. w natto powstałym ze sfermentowanych ziaren soi.

Jakie znaczenie dla organizmu ma witamina D3?

Nie da się ukryć, że witamina ta odpowiada za szereg kluczowych reakcji w całym ciele. Działa ona pozytywnie nie tylko na układ szkieletowy — wspierając wchłanianie wapnia, ale też wiele innych układów i narządów. Witamina D3 zmniejsza ryzyko niektórych nowotworów, chorób autoimmunologicznych, astmy, a także infekcji. Ponadto wpływa ona na skuteczną syntezę różnych białek, które biorą udział w procesach całego organizmu, np. regulacji układu odpornościowego. Zadbaj o należyte spożycie tej witaminy z najlepszymi suplementami już dziś!

Szukasz sprawdzonych preparatów bogatych w witaminy D3 i K2MK7? Chciałbyś zatroszczyć się o wzbogacenie swojej diety w brakujące składniki? Jesteśmy przekonani, że w naszym asortymencie znajdziesz produkty odpowiadające Twoim oczekiwaniom. Zapraszamy do zakupów!

7
Wyświetl po