Wczytuję dane...

L-Cysteina

Cysteina

Czy wiesz, jak wiele składników jest potrzebnych do prawidłowego wzrostu i dobrej kondycji włosów oraz paznokci? Jednym z nich jest cysteina — aminokwas odpowiedzialny za syntezę kolagenu w organizmie. W naszym sklepie oferujemy go w formie L-cysteiny w kapsułkach do łatwego połknięcia. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.

Rola L-Cysteiny w organizmie człowieka

Jak już wspomnieliśmy — cysteina odpowiada za syntezę kolagenu, a więc wspomaga przede wszystkim prawidłowe funkcjonowanie chrząstki, stawów i kości. Wpływa również na wzrost i dobrą kondycję włosów oraz paznokci. Ponadto wspomaga organizm w procesie detoksykacji — od zatrucia lakami po nadmiar alkoholu. Działa w charakterze przeciwutleniacza, eliminując skutki stresu oksydacyjnego. L-cysteina w postaci wolnej nie jest trawiona przez organizm, dzięki czemu może być przyswajana bezpośrednio z krwiobiegu, w którym reguluje stężenie cukru.

Dlaczego warto suplementować cysteinę

Aminokwasy, do których zaliczamy L-cysteinę, dzielimy na endogenne, czyli takie, które organizm jest w stanie wytworzyć sam oraz egzogenne, które muszą być dostarczane wraz z pożywieniem. Choć cysteina produkowana jest wewnątrz organizmu, to do jej powstania niezbędnych jest wiele składników, których zazwyczaj w naszej diecie jest za mało. Stąd też warto dodatkowo ją suplementować, aby zapewnić sobie płynące z jej działania korzyści. Szukasz wysokiej jakości cysteiny? Kup ją u nas! W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu.

9
Wyświetl po