Wczytuję dane...

Vivio Skrzyp polny ziele 100g

Zalety Działanie OPIS:

Skrzyp polny, zwany potocznie końskim ogonem, to jedna z najstarszych roślin porastających naszą planetę. Słynie z dobroczynnych właściwości i z dużej zawartości „pierwiastka życia”, czyli krzemu. Skrzyp polny znalazł zastosowanie w wspomaganiu leczenia wielu dolegliwości.

Skrzyp polny jest jedną z najstarszych roślin na ziemi. Wywar ze skrzypu polnego jest bogatym źródłem witamin i związków mineralnych, w tym przede wszystkim – krzemu, pierwiastka, który buduje komórki organizmu. Udowodniono pozytywny wpływ krzemu na nerki, nadnercza, serce oraz krew. Wyciągi ze skrzypu pomagają również w utrzymaniu prawidłowego funkcjonowania układu moczowego i łagodzą podrażnienia skórne. Działa moczopędnie, np. przy zakażeniu bakteryjnym, w stanach zapalnych dróg moczowych, pęcherza i kamicy nerkowej. Ma właściwości rozkurczowe, przeciwzapalne i przyspiesza gojenie ran. Dzięki obecności flawonoidów i pochodnych kwasu kawowego skrzyp charakteryzuje się umiarkowanym działaniem moczopędnym. Skrzyp działa także rozkurczowo (spazmolitycznie).

Zewnętrznie ziele skrzypu może być wykorzystane do płukania jamy ustnej i gardła, przygotowywania okładów czy przemywania ran. Wykazuje właściwości przeciwzapalne i przyspieszające gojenie ran.

Skrzyp polny na włosy, paznokcie i skórę

Skrzyp polny na włosy działa wzmacniająco i regenerująco. Łatwo rozpuszczalna i wysoko biodostępna krzemionka w nim zawarta to nic innego, jak krzem – składnik budulcowy włosa. Skrzyp polny na włosy może więc działać bezpośrednio, ale i pośrednio. Bowiem krzem jest niezbędny do syntezy związków takich, jak kolagen czy elastyna. Są to substancje, z których powstaje tkanka łączna. Dzięki kolagenowi mieszki włosowe i skóra włosów są w doskonałej kondycji, a włosy dobrze trzymają się w zagłębieniach mieszkowych. Dlatego też skrzyp polny na wypadające włosy to jeden z lepszych specyfików. Ponadto wspomniana już elastyna jest elementem włosa, nadaje mu sprężystość, giętkość. Stosowanie więc skrzypu polnego na włosy sprawia dodatkowo, że są one łatwiejsze do rozczesania, a jednocześnie lepiej się układają i są mniej podatne na działanie czynników takich, jak wilgoć w powietrzu czy wiatr.

Skrzyp polny przyczynia się również do zmniejszenia łamliwości paznokci czy też poprawy stanu skóry. Dzięki tym właściwościom ziele skrzypu wykorzystuje się w przemyśle kosmetycznym. Wyciągi z niego możemy spotkać w wielu kosmetykach, np. szamponach, kremach, tonikach czy płynach do kąpieli.

Składniki   SKŁADNIKI:

100% ziele skrzypu polnego (Equisetum arvense L.)

SKŁAD:

Wielkość opakowania: 100 g

Informacja Uwaga - przeczytaj ważne!   Ważne informacje: sposób użycia, przechowywania, przeciwwskazania!              

Do przygotowywania herbatek, naparów, płukanek do włosów ( 1/2 szklanki wody, kubek gorącej wody. Skrzyp zalać gorąca wodą i odstawić na kilkanaście minut pod przykryciem. Ostudzić. Takim naparem możemy płukać włosy po każdym myciu). 

Kobiety w ciąży i karmiące piersią powinny skonsultować się z lekarzem prowadzącym. Nadmierna ilość skrzypu polnego może być dla nich niewskazana. Tak samo w przypadku osób z zaawansowanymi chorobami układu krążenia i układu moczowego.

Najlepiej spożyć / zużyć przed: 

Najlepiej spożyć przed: dzień, miesiąc, numer partii i rok trwale oznaczono na opakowaniu.

Przechowywanie:  

W przypadku stwierdzenia uszkodzenia opakowania nie używać. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Przechowywać w miejscu suchym w temperaturze pokojowej w szczelnie zamkniętych opakowaniach.   

Dodatkowe informacje: 

Produkt nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) prawidłowo zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka. Pamiętaj, że tylko zdrowy tryb życia i zrównoważony sposób odżywiania zapewniają prawidłowe funkcjonowanie organizmu i zachowanie dobrej kondycji. 

Producent:

VIVIO

Model: VIVIOSKRZYP
Kod producenta: 5902115188688
Realizacja zamówienia: 24 godziny
Koszt wysyłki od: 12.90 PLN
Producent: VIVIO

Suplementy

 • Nazwa produktu: 

  Vivio Skrzyp polny ziele 100g

 • Kod kreskowy - kod EAN: 

  5902115188688

 • Marka: 

  VIVIO

 • Kraj pochodzenia: 

  Polska

 • Wegański: 

  Tak

 • Wegetariański: 

  Tak

 • Działanie: 

  Poprawia stan skóry oraz paznokci, działanie wzmacniające i regenerujące na włosy, utrzymanie prawidłowego funkcjonowania układu moczowego, łagodzenie podrażnień na skórze

 • Opakowanie: 

  Worek foliowy

Facebook