Wczytuję dane...

Vivio Agar 20g

Zalety Działanie OPIS:

Agar, zwany również agar-agar, to naturalny zagęstnik pochodzenia roślinnego. Pozyskuje się go z wodorostów morskich – krasnorostów. Agar nie ma zapachu ani smaku. Zawiera wiele cennych składników takich jak: mangan, magnez, żelazo, wapń, sód i cynk. Jest substancją silniej żelującą niż żelatyna. Na etykietach znajdziemy go pod symbolem E-406.

Szeroko stosowany w kuchni wegańskiej zamiast żelatyny.

Informacja Uwaga - przeczytaj ważne!   Ważne informacje: sposób użycia, przechowywania, przeciwwskazania!              

Agar jest stosowany, jako zamiennik żelatyny w kremach, galaretkach, musach, konfiturach i w innych produktach. Rozpuszcza się w temp. 85-95 stopni Celsjusza, tężeje natomiast już w 32-35 stopniach. Nie trzeba go więc wkładać do lodówki. W celu uzyskania średniej twardości żelu stosuje się proporcję: 1 płaska łyżeczka agaru na 1 szklankę płynu. Agar rozpuścić w niewielkiej ilości zimnej wody i dodać do gotującej się wody, pogotować kilka minut. Agar może też być użyty, aby zrobić dżem. Na 1,5 kg owoców i 500 g cukru należy dodać 1–1,5 łyżeczki agaru. Jeśli otrzymana konsystencja jest za gęsta, można też dodać wodę. 

Produkt nie może być stosowany przez osoby uczulone na którykolwiek z jego składników.

Najlepiej spożyć / zużyć przed: 

Najlepiej spożyć przed: dzień, miesiąc, numer partii i rok trwale oznaczono na opakowaniu.

Przechowywanie:  

W przypadku stwierdzenia uszkodzenia opakowania nie używać. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Przechowywać w miejscu suchym w temperaturze pokojowej w szczelnie zamkniętych opakowaniach.   

Dodatkowe informacje: 

Produkt nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) prawidłowo zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka. Pamiętaj, że tylko zdrowy tryb życia i zrównoważony sposób odżywiania zapewniają prawidłowe funkcjonowanie organizmu i zachowanie dobrej kondycji. 

Producent:

VIVIO

Model: 1302 3100
Kod producenta: 5902115102844
Realizacja zamówienia: 24 godziny
Koszt wysyłki od: 11.90 PLN
Producent: VIVIO

Suplementy

 • Nazwa produktu: 

  Vivio Agar 20g

 • Kod kreskowy - kod EAN: 

  5902115102844

 • Marka: 

  VIVIO

 • Kraj pochodzenia: 

  Polska

 • Wegański: 

  Tak

 • Wegetariański: 

  Tak

 • Opakowanie: 

  Worek foliowy

Facebook