Jod czyli konsekwencje jego niedoboru. Czy wiesz co to oznacza?
Jod jest niezbędny, aby żyć. Niestety większość z nas, ocenia się, że jest to znaczna część populacji jest narażona na brak jodu. Nie ma go w glebie jest go mało w spożywanym przez nas pożywieniu. Co to oznacza dla nas zwykłych śmiertelników? Jeden wniosek, ile byśmy nie jedli, pili wody, nie będziemy mieli możliwości dostarczenia do organizmu wystarczającej i niezbędnej ilości jodu dla nas.
Co powoduje niedobór jodu? Brak jodu równa się problem z tarczycą i wszystkie choroby z nią związane. Warto również pamiętać, że brak jodu może być spowodowany przez nasze przyzwyczajenia żywieniowe, modę w tym różne niesprawdzone diety. Nie używanie soli jodowanej to oznacza, brak jodu, nawet jeśli używamy sól jodowaną to traci ona połowę zawartości w momencie produkcji. Przykładowo suplementacja w jod powinna być stosowana dla osób stosujących dietę wegańską lub wegetariańską. Obserwujcie siebie, swoje ciało, ponieważ jesteśmy w stanie sami, następnie wizytą u lekarza i wynikami potwierdzić brak jodu w organizmie.
Na co zwrócić uwagę obserwując siebie i swoje ciało? Kilka prostych rzeczy, których nie powinniśmy bagatelizować i podjąć działania opisane powyżej. Niekontrolowane przybieranie na wadze, problemy z naszym metabolizmem, tzn. jego spowolnienie. Energia życiowa, ospałość, ogólne osłabienie organizmu, to symptomy, których nie powinniśmy lekceważyć. Idąc dalej, patrzcie na zdrowie waszych włosów, jeśli zaczniecie obserwować ich wypadanie. Popatrzcie na swoją skórę, niekiedy jej łuszczenie to też ważny objaw. Wole tarczycowe, podkrążone oczy, ciągłe znużenie, brak energii, w tym ciągłe uczucie zimna. Zdarza wam się mieć ciągle zimne np. stopy i ręce, nawet wtedy, kiedy jest ciepło na zewnątrz. Nie czekajcie podejmijcie działania, udajcie się do lekarza. Dlaczego jodolit? Ponieważ, wspomaga leczenie płynem Lugola, gdzie zwiększa bezpieczeństwo terapii. Jodolit dzięki swojemu składowi chroni nas przed stresem oksydacyjnym, ponieważ zawiera witamina C, cenk, selen, ryboflawinę, selen, witaminę B6, niacynę.