Wczytuję dane...
Swanson FS Boswellia & Curcumin 60 kaps Full Spectrum Boswellia & Curcumin jest to połączenie boswellii oraz kurkuminy, dzięki czemu kurkumina, która ma tendencje do pozostania w jelitach sprawniej podróżuje po jelitach i krwiobiegu.

Swanson FS Boswellia & Curcumin 60 kaps

Zalety Działanie OPIS:

Full Spectrum Boswellia & Curcumin jest to połączenie boswellii oraz kurkuminy, dzięki czemu kurkumina, która ma tendencje do pozostania w jelitach sprawniej podróżuje po jelitach i krwiobiegu, przez co jest bardzo skutecznym środkiem przeciwzapalnym i przeciwbólowym.

Full Spectrum Boswellia & Curcumin jest produktem zawierającym żywice z Boswellia Serrata oraz kłącze Curcuma longa. To połączenie sprawia, że produkt jest wyjątkowym antyoksydantem oraz będzie odpowiedni dla osób które mają problemy ze stawami, odczuwają bolesność, poranną sztywność oraz potrzebują produktu o działaniu przeciwzapalnym.
Boswellia serrata, kadzidłowiec to drzewo rosnące w Indiach, we wschodniej Afryce i w Nigerii.

Żywica pozyskiwana z drzewa Boswelli jest stosowana od wieków w medycynie ludowej w Azji i Afryce. W badaniach na ludziach Boswellia była podawana chorym na astmę i jej zażywanie przyniosło bardzo pozytywne efekty, jednak największe właściwości lecznicze Boswellia wykazała podawana przy artretyzmie. Jak pokazało jedno z badań, Boswellia wykazała korzystny wpływ na kolana w przypadku zapalenie kości i stawów. Pacjenci w grupie Boswelli doświadczyli znacznego zmniejszenia obrzęku i bólu oraz wzrostu zakresu ruchu w porównaniu z grupą placebo. Jak pokazują powyższe przykłady Boswellia ma działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe, niektóre źródła porównują te działanie do przeciwzapalnego i przeciwbólowego działania Ibuprofenu. Boswelia jest jednak całkowicie bezpieczna, podczas badań nie wykazano żadnych negatywnych skutków jej stosowania.

Podsumowując działanie Bosweiii: w odżywia chrząstkę stawową,

• poprawia ukrwienie i ruchliwość stawów, zmniejsza poranną sztywność stawów,

• posiada silnie właściwości przeciwzapalne, of łagodzi dolegliwości związane z przeciążeniem aparatu ruchu.

Ostryż długi (Curcuma longa) jest rośliną z rodziny imbirowatych pochodzących z Indii Zachodnich. Bardziej popularna od samej rośliny jest aromatyczna przyprawa która powstaje z korzenia Ostryżu - kurkuma. Sproszkowany korzeń jest także głównym składnikiem innej znanej przyprawy kuchennej tj. curry. Najsilniejszym składnikiem kurkumy jest kurkumina która posiada właściwości antyoksydacyjne, przeciwzapalne i żółciopędne. W tradycyjnej medycynie chińskiej i ajurwedy (tradycyjna medycyna Indii) kurkuma jest od dawna stosowana w leczeniu wielu problemów zdrowotnych.Z roku na rok pojawia się również co raz więcej prac badawczych opisujących efekty działania kurkuminy na organizmy ludzkie i zwierzęce.

Właściwości kurkumy: antyoksydacyjne (zwalcza wolne rodniki i chroni organizm przed ich szkodliwym działaniem), jedno z lepiej udokumentowanych działań zarówno kurkuminy jak i korzenia kurkumy.

Powstające w naszym organizmie reaktywne formy tlenu odpowiedzialne są za wiele chorób do których należą m.in. nowotwory, cukrzyca, czy też choroba Alzheimera, działanie żółciopędne, kurkumina wywiera wpływ żółciopędny i jednocześnie zmniejsza zawartość kwasów żółciowych oraz zwiększa wydalanie bilirubiny i cholesterolu całkowitego.

Bilirubina jest barwnikiem żółciowym, produktem rozpadu m.in. hemoglobiny a wzrost jej stężenia może oznaczać choroby wątroby czy dróg żółciowych. Stymulowanie woreczka żółciowego do produkcji żółci może również przyczynić się do poprawy trawienia. Wskazaniem do stosowania kurkumy są objawy niestrawności z uczuciem pełności, wzdęciami i z zaparciami, związane z niedostatecznym wydzielaniem żółci, przeciwzapalne, stan zapalny to podstawowa reakcja organizmu na różnego typu infekcje, urazy, rany, obrażenia czy chociażby stres.

Jak wykazały badania, kurkumina podawana w różnego rodzaju stanach zapalnych pomagała m.in. redukować objawy kliniczne (jak w przypadku objawów liszaja płaskiego jamy ustnej) czy też chroniła przed nawrotami choroby, wpływ na zapalenie stawów, przeciwzapalne działanie kurkuminy może być wykorzystywane do leczenia reumatoidalnego zapalenia stawów oraz artretyzmu.

Osoby przyjmujące kurkuminę dużo bardziej odczuły zmniejszenie aktywności choroby (reumatoidalne zapalenie stawów), niż miało to miejsce w przypadku osób przyjmujących popularny lek przeciwzapalny (sól sodowa diklofenaku), wpływ na poziom cukru, jak sugerują badania na myszach kurkumina może pomóc utrzymać właściwy poziom cukru we krwi, co z kolei zmniejsza ryzyko cukrzycy typu 2, działanie przeciwbólowe, kurkumina stosowana w różnych stanach zapalnych czy też urazach którym towarzyszył ból wykazywała działanie zmniejszające odczuwanie bólu a także zmęczenia pooperacyjnego, wpływ na ciśnienie krwi, jak sugerują badania, przyjmowanie kurkuminy może zmniejszyć ciśnienie krwi, kurkumina może być pomocna w w zapobieganiu i leczeniu choroby Alzheimera (kurkumina spowalnia progresję choroby), działanie przeciwnowotworowe i chemoprewencyjne, w badaniach na zwierzętach wykazano, działanie ochronne kurkuminy w przypadkach nowotworów krwi, skóry, jamy ustnej, płuc, trzustki oraz żołądka i jelit, działanie neuroprotekcyjne i nootropowe (prokognitywne), kurkumina chroni komórki nerwowe przed ekscytotoksycznym nadmiarem kwasu glutaminowego prowadzącym do nadmiernej stymulacji neuronów, pozwala na zwiększenie poziomu zawartego w mózgu czynnika neurotropowego (BDNF), białka należącego do rodziny czynników wzrostu nerwów, działanie ochronne na wątrobę, w działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne, dzięki związkom czynnym kur-kumy które oddziałują na bakterie i likwidują wywołane przez nie stany zapalne.

Składniki   SKŁADNIKI:

Boswellia serrata, turmeric, otoczka kapsułki:

żelatyna, mąka ryżowa, substancje przeciwzbrylające:

sole magnezowe kwasów tłuszczowych i dwutlenek krzemu.

SKŁAD:

Wielkość opakowania: 60 kapsułek

Porcja jednorazowa: Jedna kapsułka dziennie.

  1 kapsułka
Boswellia Serrata (żywica) 300mg
Turmeric (Curcuma longa) (kłącze) 300mg

 

Informacja Uwaga - przeczytaj ważne!   Ważne informacje: sposób użycia, przechowywania, przeciwwskazania!           

Sposób użycia:

Jedna kapsułka dziennie. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany jako substytut prawidłowo zróżnicowanej diety.

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Zapoznać się ze sposobem dawkowania. Zapoznać się ze składem i opisem produktu na opakowaniu przed użyciem.

Produkt nie może być stosowany przez osoby uczulone na którykolwiek z jego składników.

Najlepiej spożyć / zużyć przed:

Najlepiej spożyć przed: dzień, miesiąc, numer partii i rok trwale oznaczono na opakowaniu.

Przechowywanie:

Przechowywać w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Produkt niewskazany dla kobiet w ciąży i karmiących.

Dodatkowe informacje:

Produkt nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) prawidłowo zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka.

Pamiętaj, że tylko zdrowy tryb życia i zrównoważony sposób odżywiania zapewniają prawidłowe funkcjonowanie organizmu i zachowanie dobrej kondycji. 

Producent:

Suplementy przygotowane przez jedną z największych firm suplementacyjnych na świecie SWANSON to gwarancja najwyższej jakości produktu, ekologiczności produkcji, najlepszych składników i kontrolowanego pochodzenia użytych komponentów. 
Wszystkie produkty SWANSON posiadają prestiżowy certyfikat GMP ( Dobra praktyka wytwarzania). 
Produkty firmy SWANSON spełniają wysokie normy amerykańskiej FDA (Agencji ds. żywności i leków) co jest gwarantem bezpieczeństwa zdrowotnego preparatów. Od kiedy firma szczyci się certyfikatem GMP składniki są testowane na różnych etapach całego procesu produkcji w celu sprawdzenia czystości i mocy a gotowe produkty są badane przez niezależne laboratoria w celu potwierdzenia że to co na etykiecie to jest w produkcie.

Swanson Health Products jest dumne ze swoich produktów i robi wszystko aby klienci byli w pełni zadowoleni.

Model: SW1320
Kod producenta: 087614113203
Realizacja zamówienia: 24 godziny
Koszt wysyłki od: 13.99 PLN
Producent: SWANSON

Suplementy

 • Nazwa produktu: 

  Swanson FS Boswellia & Curcumin 60 kaps

 • Kod kreskowy - kod EAN: 

  087614113203

 • Marka: 

  Swanson

 • Postać: 

  Kapsułki

 • Masa netto: 

  50 g

 • Kraj pochodzenia: 

  USA

 • Nie zawiera: 

  Alkoholu, Amoniaku, Aromatów, Drożdży, GMO, Glutenu, Konserwantów, Laktozy, Nabiału, Pszenicy, Soi

 • Działanie: 

  Full Spectrum Boswellia & Curcumin jest to połączenie boswellii oraz kurkuminy, dzięki czemu kurkumina, która ma tendencje do pozostania w jelitach sprawniej podróżuje po jelitach i krwiobiegu.

 • Opakowanie: 

  Plastikowe

 • Zawartość opakowania: 

  60 Kapsułek

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...