Wczytuję dane...
Vivio Babka płesznik 300g . Babka płesznik, zwana również babką śródziemnomorską, jest doskonałym źródłem błonnika pokarmowego, ma również dużą zawartość białka. Stosuje się ją w celu usprawnienia funkcjonowania układu pokarmowego. Dodatkowo, błonnik zwi

Vivio Babka płesznik 300g

Zalety Działanie OPIS:

Babka płesznik, zwana również babką śródziemnomorską, jest doskonałym źródłem błonnika pokarmowego,  ma również dużą zawartość białka. Stosuje się ją w celu usprawnienia funkcjonowania układu pokarmowego. Dodatkowo, błonnik zwiększa uczucie sytości. Po zetknięciu się z wodą nasiona pokrywają się śluzem i tworzą żel, co pomaga przy dolegliwościach jelitowych. Wpływa na poprawę flory bakteryjnej jelit, działa osłonowo i przeciwzapalnie. Z literaturowych danych wynika, że w 100g nasion znajduje się ponad 50g polisacharydów, które nie ulegają trawieniu w przewodzie pokarmowym człowieka. Do składników błonnika zawartych w babce należą głównie kwaśne arabinoksylany, kwas galakturonowy oraz ramnoza. Badania wskazują również na wysoką zawartość białka w nasionach, szacowaną na 15-20%. Babka płesznik zawiera również pewne ilości tłustych olejów, wśród których znaleźć można kwas linolowy, oleinowy oraz palmitynowy.

Babka płesznik to niezwykle ceniony składnik diety. Może spełniać różnorodne funkcje i wywoływać wiele korzystnych dla organizmu efektów. Na jej regularne spożywanie bardzo często decydują się osoby stosujące dietę odchudzającą. Badania wskazują, że duża ilość błonnika pokarmowego zawartego w nasionach może ułatwić proces utraty zbędnych kilogramów.

Babka płesznik od wielu lat znajduje również zastosowanie jako środek zapobiegający zaparciom u niemowląt, dzieci i osób dorosłych. Tę właściwość również zawdzięcza dużej ilości polisacharydów. Publikacje dowodzą także, że nasiona mogą być skuteczne przy leczeniu podobnych dolegliwości u kobiet w ciąży.

Literatura naukowa donosi ponadto, że śluzy zawarte w babce płesznik utrudniają wiązanie toksyn z przewodu pokarmowego oraz wykazują działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Publikacje potwierdzają również skuteczność babki płesznik w leczeniu dolegliwości bólowych żołądka, poprzez dostarczanie organicznych śluzów wspierających jego naturalną warstwę ochronną.

Napar z nasion tej rośliny, polecany jest również cukrzykom. Badania wskazują, że zapotrzebowanie na błonnik pokarmowy u diabetyków jest znacznie wyższe i wynosi około 50g na dobę.

Babka płesznik znajduje również zastosowanie w medycynie ludowej, w której to przypisuje się jej właściwości wykrztuśne i przeciwkaszlowe. Zielarze dostrzegają jej potencjał w leczeniu zapalenia oskrzeli oraz czerwonki.

Składniki   SKŁADNIKI:

Nasiona babki płesznika

 

SKŁAD:

Wielkość opakowania: 300g

Porcja jednorazowa: zależna od zastosowania

Ilość porcji w opakowaniu: zależna od zastosowania

Informacja żywieniowa / produktowa

Ilość w jednej dziennej porcji

tj.: tabletce, kapsułce, kroplach, dawce
(w 100g)

RWS

Wartość energetyczna /energia/
1137 kJ/276 kcal


14%

 Tłuszcz 7,3 g 10%
 W tym
Kwasy tłuszczowe nasycone (kwasy nascyone)
1g 5%
Węglowodany
W tym
 Cukry <0,6 g <1%
Błonnik
51 g -
Białko
14 g 28%
Sól
<0,01 g <1%

RWS - Dzienna referencyjna wartość spożycia

<> Nie ustalono dziennej referencyjnej wartości spożycia

Informacja Uwaga - przeczytaj ważne!   Ważne informacje: sposób użycia, przechowywania, przeciwwskazania!           

Sposób użycia:

Zalecana dzienna dawka babki płesznik zależy ściśle od naszej diety. Jeśli w jadłospisie uwzględniamy duże ilości produktów pełnoziarnistych, powinna być ona mniejsza. Jeśli natomiast częściej wybieramy wyroby z jasnej mąki pszennej, warto rozważyć spożywanie większych ilości tych śródziemnomorskich nasion. Zalecana przez Instytut Żywienia dawka błonnika pokarmowego to dla osoby dorosłej 30g na dobę. Uśrednioną optymalną dawką babki płesznik dla osoby dorosłej może być około 25g. Dzieci do lat 12 powinny spożywać nieco mniej, bo około 15g nasion.

Napary z babki płesznik stanowią doskonały sposób na dostarczenie odpowiednich ilości błonnika pokarmowego z naturalnych źródeł. Odpowiednią porcję, czyli najczęściej 1-2 łyżeczki nasion, należy namoczyć w przegotowanej wodzie, mleku, soku lub dowolnych innym napoju. Babka płesznik sprawdzi się również jako dodatek do jogurtów lub owsianek.

Oczywiście nie można zapomnieć o dobroczynnym wpływie babki płesznik na skórę. Okłady sporządzić można zalewając nasiona niewielką ilością przegotowanej wody. Już po chwili babka spęcznieje i domowa maseczka będzie gotowa do użycia.

Zalecana dzienna dawka babki płesznik do spożycia:

- dla dorosłych: 25-40g

- dla dzieci w wieku 6-12 lat: 12-25g

Całość powinna być rozłożona na trzy dawki. Można zalewać wodą, sokiem, mlekiem, a nawet dodać do zupy. Zamieszać i od razu wypić. Najlepiej spożywać na trzy godziny przed posiłkiem i bezpośrednio po posiłku, ponieważ w ten sposób w znacznym stopniu zwiększa uczucie sytości.

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Zapoznać się ze sposobem dawkowania. Zapoznać się ze składem i opisem produktu na opakowniu przed użyciem.

Produkt nie może być stosowany przez osoby uczulone na którykolwiek z jego składników.

Najlepiej spożyć / zużyć przed:

Najlepiej spożyć przed: dzień, miesiąc, numer partii i rok trwale oznaczono na opakowaniu.

Przechowywanie:

W przypadku stwierdzenia uszkodzenia opakowania nie używać.Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Przechowywać w miejscu suchym w temperaturze pokojowej w szczelnie zamkniętych opakowaniach.

 

Dodatkowe informacje:

Produkt nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) prawidłowo zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka.

Pamiętaj, że tylko zdrowy tryb życia i zrównoważony sposób odżywiania zapewniają prawidłowe funkcjonowanie organizmu i zachowanie dobrej kondycji. 

Producent:

VIVIO

Model: D027
Kod producenta: 5902115104886
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 11.90 PLN
Producent: VIVIO

Suplementy

 • Nazwa produktu: 

  Babka płesznik 300g D027

 • Kod kreskowy - kod EAN: 

  5902115104886

 • Marka: 

  VIVIO

 • Postać: 

  Nasiona

 • Masa netto: 

  300 g

 • Kraj pochodzenia: 

  Polska

 • Wegański: 

  Tak

 • Wegetariański: 

  Tak

 • Działanie: 

  stabilizują poziom cukru we krwi, leczenie zaparć, wtórnie obniża poziom cholesterolu, zapobiegającym rozwojowi nowotworów jelita grubego

 • Opakowanie: 

  Worek foliowy

 • Zawartość opakowania: 

  Nasiona

Facebook