Wczytuję dane...

Okrzemki i kolagen 200g SilicaMed

Krzem organiczny i kolagen wpływają pozytywnie na kości i stawy. Kolagen jest składnikiem chrząstek stawowych. Natomiast zarówno witamina C, jak i krzem biorą udział w procesie tworzenia kolagenu. Stosując „SilicaMed okrzemki i kolagen” wpływasz pozytywnie na zwiększenie elastyczności stawów i zwiększenie mobilności własnego organizmu. Amorficzna ziemia okrzemkowa (140 g) Perma-Guard Europe to najwyższej jakości naturalny krzem organiczny pochodzący ze złóż skamieniałych pancerzyków okrzemek Melosira Preicelanica. Są o to okrzemki żyjące w środowisku bardzo czystej, słodkiej wody. Złoża, z których wydobywana jest nasza ziemia okrzemkowa należą do 4 najczystszych złóż zlokalizowanych w USA, zatwierdzonych przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków jako te o jakości spożywczej.

Opakowanie okrzemek z kolagenem mieści 200 g amorficznej ziemi okrzemkowej z wartościowymi dodatkami. Oprócz krzemu organicznego nasz suplement zawiera wysokiej jakości kolagen morski hydrolizowany oraz pakiet nieprzypadkowo dobranych owoców liofilizowanych. Całość uzupełnia dodatek inuliny (naturalny słodzik).

W skład okrzemek i kolagenu wchodzi kolagen rybi hydrolizowany (30 g). Kolagen pełni szereg rozmaitych funkcji poczynając od właściwości kosmetycznych związanych z poprawą jędrności skóry, na usprawnieniu elastyczności stawów kończąc.

Inulina (10 g) jest naturalnie występującym cukrem o bardzo dużej rozpuszczalności i niewielkiej kaloryczności. Inulina ma zerowy indeks glikemiczny. Pełni również funkcję błonnika pokarmowego. Inulina stosowana w produktach serii SilicaMed pozyskiwana jest z cykorii. W naszych suplementach używamy inuliny w celu zwiększenia doznań smakowych.

Aronia liofilizowana (7 g) to jeden z wartościowych dodatków zamkniętych w opakowaniu okrzemek z kolagenem. Owoce aronii zawierają witaminę P, C, witaminy z grupy B oraz witaminę E. Są również źródłem żelaza, wapnia i mikroelementów. Stosowana jest również w medycynie, głównie w leczeniu schorzeń układu krwionośnego, ale nie tylko.

W naszym suplemencie znajduje się również dodatek 7 g liofilizowanej czarnej porzeczki. Jednym z największych atutów tego pysznego owocu jest ogromna zawartość witaminy C. W 100 g owoców znajduje się 260% dziennego zapotrzebowania na tą witaminę. Czarna porzeczka to również bogate źródło antyoksydantów (m.in. antocyjany, rutyna) oraz kwasów fenolowych. Naukowcy podkreślają, iż owoce czarnej porzeczki obniżają poziom cholesterolu we krwi oraz wspomagają pracę oczu.

Uzupełnieniem tego wyjątkowo “witaminowego” składu jest liofilizowany czarny bez (6 g). Jest to roślina, którą stosuje się zarówno w lecznictwie, jak i kosmetyce. Największą wartość mają owoce i kwiaty czarnego bzu. Ich właściwości wykorzystywane są m.in. w przeziębieniach oraz pielęgnacji skóry.

Zalecane dzienne spożycie wynosi 3 g. Wartość tą łatwo jest odmierzyć, ponieważ każde opakowanie wyposażone jest w poręczną miarkę. 200-gramowy słoiczek okrzemek z kolagenem zapewnia ponad 60 dni suplementacji krzemem. Produkt w celu spożycia należy rozpuścić w wodzie lub innym napoju (w zależności od preferencji). Jeśli odczujesz, że porcja jest zbyt duża zmniejsz ją do 0,5 miarki (1,5 g) i stopniowo zwiększaj dzienną porcję do 1 miarki (3 g). Pamiętaj aby pić 2 l wody dziennie. W przypadku dzieci od 12 roku życia zaleca się spożycie 0,5 miarki (1,5 g) produktu dziennie. Jeśli obawiasz się, że porcja jest zbyt duża, możesz rozpocząć suplementację od 0,25 miarki (0,75 g).

Ziemia okrzemkowa jest minerałem pylnym, z uwagi na właściwości wysuszające może powodować uczucie suchości. Unikaj długotrwałego wdychania dużych stężeń rozpylonego produktu, ponieważ może doprowadzić do podrażnień układu oddechowego. Nie dopuszczaj do przedostania się produktu do oczu. W razie zaprószenia oczu należy płukać dużą ilością letniej wody. Nie należy przekraczać zaleconej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. Nie zaleca się stosowania produktu przez matki karmiące i kobiety w ciąży.

Przechowywać w szczelnie zamkniętych opakowaniach w miejscach suchych, w temperaturze pokojowej. Trzymać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Skład zalecanej porcji dziennej

1,5 g (0,5 miarki)

Amorficzna ziemia okrzemkowa (okrzemki)

1050 mg

w tym krzem

451 mg

Kolagen rybi (morski hydrolizat)

225 mg

Inulina

75 mg

Liofilizowana aronia

45 mg

Liofilizowana czarna porzeczka

52,5 mg

Liofilizowany czarny bez

52,5 mg

MASA NETTO
200 g


KRAJ POCHODZENIA
USA/Opracowano i wyprodukowano w Polsce.

Model: OKRZEMKI I KOLAGEN
Kod producenta: 5906395603114
Koszt wysyłki od: 11.90 PLN
Producent: Perma- Guard

Suplementy

 • Nazwa produktu: 

  SilicaMed Okrzemki i kolagen 200g

 • Kod kreskowy - kod EAN: 

  5906395603114

 • Marka: 

  PERMA-GUARD

 • Postać: 

  Proszek

 • Masa netto: 

  200 g

 • Kraj pochodzenia: 

  USA

 • Nie zawiera: 

  Laktozy, Dodatku cukru, Soi

 • Działanie: 

  Stawy, włosy, paznokcie,

 • Opakowanie: 

  Plastikowe

 • Zawartość opakowania: 

  200 g

Facebook