Wczytuję dane...

Diatomit Amorficzna Ziemia Okrzemkowa 400g

Zalety Działanie OPIS:

Ziemia Okrzemkowa (Diatomit) jakości spożywczej o nazwie handlowej Fossil Shell Flour (FSF) jest naturalną substancją pochodzenia organicznego, składającą się ze skorupek jednokomórkowych mikroskopijnych organizmów żyjących miliony lat temu – fitoplanktonu. Jest produktem naturalnym, składającym się z krzemionki (SiO2) amorficznej. Poprzez jej hydrolizę w żołądku do biologicznie czynnego kwasu ortokrzemowego może mieć wiele korzystnych dla organizmu właściwości.

Ziemia Okrzemkowa (Diatomit) - Fossil Shell Flour (FSF) to naturalna substancja pochodzenia organicznego. Składa się ze skorupek jednokomórkowych mikroskopijnych organizmów, które żyły miliony lat temu, tzw. fitoplanktonu. Pojedyncza dawka ziemi okrzemkowej ma w sobie miliony ujemnie naładowanych pancerzyków okrzemek, które mają zdolność przyciągania dodatnio naładowanych bakterii, grzybów, pleśni, pierwotniaków, wirusów, endotoksyn, pestycydów czy pozostałości po lekach, bakterii E-Coli i ciężkich metali. Następnie wiążą je w swojej cylindrycznej strukturze i opuszczają układ trawienny z kałem. Dodatkowo te bardzo twarde i o ostrych krawędziach pancerzykowe cylindry przechodząc przez jelito łagodnie skrobią jego ściany pozwalając na usunięcie zanieczyszczeń z organizmu bez uszkadzania błon śluzowych i ścian jelita. Dzięki przyjmowaniu Ziemi Okrzemkowej po kilku miesiącach jelita stają się czyste, składniki pokarmowe przyswajane są dużo bardziej efektywnie. Odtruwanie takie ma również korzystny wpływ na system odpornościowy, który dzięki temu zostaje wzmocniony. Co istotne, Ziemia Okrzemkowa nie eliminuje pożytecznych bakterii, które występują w jelitach. Poandto, część pancerzyków metabolizuje w układzie pokarmowym i zmienia formę z krzemionki na biologicznie czynny kwas ortokrzemowy, który ma szerokie dobroczynne działanie na nasz organizm. Kwas ten poprawia stan skóry, włosów i paznokci. Wspomagając tworzenie się kolagenu i elastyny działa też wzmacniająco na układ mięśniowo-naczyniowy. Poprawia stan tkanki łącznej i sprawia, że rany i złamania goją się szybciej. Przeciwdziała też osteoporozie. Przez utrzymywanie naczyń krwionośnych w kondycji reguluje również ciśnienie krwi.

Składniki   SKŁADNIKI:

100% ziemi okrzemkowej pochodzenia słodkowodnego (krzemionka amorficzna)

SKŁAD:

Wielkość opakowania : 400 g

Porcja jednorazowa 1 miarka dziennie

Informacja Uwaga - przeczytaj ważne!   Ważne informacje: sposób użycia, przechowywania, przeciwwskazania!          

Dorośli - zacznij od spożywania 1 miarki (3 g) FSF dziennie rozpuszczonej w szklance wody. Stopniowo zwiększaj dzienną porcję FSF do 5 miarek (15 g). Tempo zwiększania dziennej porcji FSF i docelowa dawka zależy od indywidualnych preferencji. Zwykle zajmuje to od jednego do kliku tygodni. Obserwuj reakcję swojego organizmu. Jeżeli czujesz, że tempo jest zbyt szybkie lub dawka zbyt duża lub masz grypopodobne objawy, co oznacza, że proces odtruwania zachodzi zbyt szybko, zmniejsz dawkę do 1/2 łyżeczki od herbaty (1,5 g) i zacznij proces zwiększania dawki od początku. Stosuj produkt przez kilka miesięcy (do 6 miesięcy). Pij 2 litry wody dziennie.

Dzieci (od 12 roku życia) - pamiętaj, że maksymalna dzienna porcja dla dzieci jest mniejsza o połowę, tj. od 0,5 (1,5 g) do 2,5 miarki (7,5 g) - tak więc kurację możesz zacząć od 0,5 łyżeczki lub jeszcze mniejszej porcji w zależności od własnego uznania i obserwacji dziecka. Jedna miarka odpowiada 1 płaskiej łyżeczce od herbaty.

Nie podawaj ziemi okrzemkowej noworodkom i dzieciom do lat 12. Nie zaleca się stosowania produktu przez matki karmiące i kobiety w ciąży.

Dzienną dawkę można wymieszać z przyjmowanym pokarmem. Niektórzy ludzie preferują wypicie szklanki wody tuż przed zaśnięciem lub rano po przebudzeniu, lecz przed śniadaniem. Pamiętaj, że jako dodatek do żywności dzienna porcja nie powinna przekraczać 1% wagowo dziennie przyjmowanego pożywienia. Przykładowo jedna łyżeczka od herbaty to 5 gramów - odpowiada 500 gramom dziennego pożywienia, a maksymalna ilość 3 łyżeczek od herbaty to 15 gramów - odpowiada 1500 gramom dziennej porcji pożywienia stałego i płynnego.

Zalecenia i środki ostrożności

Nie należy dopuszczać do przedostania się Ziemi Okrzemkowej FSF do oczu. Ziemia Okrzemkowa, jako środek wysuszający, może powodować ich suchość. Należy unikać długotrwałego wdychania dużych stężeń rozpylanej Ziemi Okrzemkowej FSF , gdyż może to doprowadzić do podrażnień układu oddechowego. Zaleca się założenie maski na twarz (lub postępowanie ostrożnie) szczególnie wtedy, kiedy występują problemy z płucami i układem oddechowym lub astma. Stosowanie Ziemi Okrzemkowej w innych celach niż tych dopuszczonych przez EPA, USDA, lub FDA podlega surowym prawom restrykcyjnym.

Ziemia Okrzemkowa jako dodatek do żywności nie może być stosowana jako substytut zróżnicowanej diety. Dodatki do żywności nie zastępują zrównoważonego sposobu żywienia i zdrowego stylu życia. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tradycyjne stosowanie Ziemi Okrzemkowej jako dodatku do żywności nie zapewnia stuprocentowego uzyskania pożądanych wyników. Produkt jako dodatek do żywności nie zastępuje stawiania diagnozy jakichkolwiek problemów zdrowotnych lub chorób bez konsultacji z lekarzem. W przypadku stosowania leków należy skontaktować się z lekarzem przed rozpoczęciem stosowania Ziemii Okrzemkowej FSF w celu skonsultowania ewentualnych jej interakcji z przyjmowanymi lekami. Należy skonsultować się z lekarzem w razie wątpliwości odnośnie stosowania Ziemi Okrzemkowej FSF.

Producent:

PERMA-GUARD, Ind.,
Bountiful, UT 4010

Model: ZIEMIA OK. 400G
Kod producenta: 5906395603077
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 11.90 PLN
Producent: Perma- Guard

Suplementy

 • Nazwa produktu: 

  Diatomit Amorficzna Ziemia Okrzemkowa 400g

 • Kod kreskowy - kod EAN: 

  5906395603077

 • Marka: 

  PERMA-GUARD

 • Postać: 

  Proszek

 • Masa netto: 

  200 g

 • Kraj pochodzenia: 

  USA

 • Wegański: 

  Tak

 • Wegetariański: 

  Tak

 • Nie zawiera: 

  Laktozy, Jaj, Orzechów, Dodatku cukru, Soi

 • Działanie: 

  Wzmacniające, Poprawiające stan skóry, włosów i paznokci

 • Opakowanie: 

  Plastikowe

Facebook