Wczytuję dane...

Olejek lemongrasowy ceniony jest przede wszystkim za właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybicze oraz przeciwpasożytnicze.

Działa przeciwgorączkowo, niweluje stany zapalne, minimalizuje kaszel.

Jest moczopędny, wiatropędny oraz pobudza apetyt.

Jest też doskonałym środkiem uspokajającym.

Medycy zwracają uwagę na fakt, że olejek z trawy cytrynowej to także naturalny znieczulacz.

Działa nie tylko leczniczo, ale również kojąco i relaksująco. Bardzo często jest składnikiem preparatu wykorzystywanego w celu masażu, rozluźnia obolałe i spięte mięśnie. Do tego pobudza i wzmacnia tkankę mięśniową. Zalecany jest w ramach terapii po kontuzjach.

Jest lekki, orzeźwiający, przyjemnie cytrusowy. Może działać jako antyperspirant (dodatkowo niweluje nadmierne wydzielanie potu) albo odświeżacz powietrza.

Jest skutecznym odstraszaczem owadów (przede wszystkim komarów) i insektów, takich jak wszy, pchły oraz kleszcze.

Najczęściej wykorzystuje się go w ramach aromaterapii – z wykorzystaniem nawilżacza powietrza, kominka aromatycznego bądź rozpylacza. Wystarczy 5 kropli olejku rozcieńczyć w 1 litrze wody.

Olejek z trawy cytrynowej można również stosować na skórę, ale nigdy nie jako samodzielny preparat (może podrażniać skórę). Świetnie komponuje się z olejkiem z migdałów, taka mikstura będzie dobra do masażu.

 

Informacje dotyczące właściwości i zastosowania naturalnych olejków eterycznych znajdujące się na naszej stronie internetowej zaczerpnięto z literatury i publikacji z dziedziny aromaterapii. Mają one charakter informacyjny, a żadne choroby nie powinny być leczone bez konsultacji z lekarzem.

Olejków nie należy stosować do nebulizacji ( inhalacji z wykorzystaniem inhalatorów).

  • SKU: TOW009683
  • Kod EAN: 5904730293549
  • Grupa produktów: Olejki kosmetyczne
  • Stawka podatku: VAT 23%

Facebook