Wczytuję dane...

Naturalny olejek pichtowy w połączeniu z masażem, kąpielą lub aromatyzacją wpływa korzystnie na zmęczenie, działa odmładzająco, oczyszczająco i poprawia samopoczucie.

Naturalny olejek pichtowy pozyskuje się ze starannie wyselekcjonowanych gałązek specjalnej odmiany syberyjskiej jodły białokorej. Jodła ta rośnie tylko na nieskazitelnie czystych ekologicznie terenach Dalekiego Wschodu.

Olejek pichtowy ma wszechstronne zastosowanie, szczególnie jest pomocny w  przeziębień i innych problemach układu oddechowego oraz skórnych.

Olejek pichtowy jest też często składnikiem kosmetyków likwidujących obrzęki, plamy na skórze czy łupież.

Najczęściej wykorzystuje się go w ramach aromaterapii – z wykorzystaniem nawilżacza powietrza, kominka aromatycznego bądź rozpylacza. Wystarczy 5 kropli olejku rozcieńczyć w 1 litrze wody.

Olejek pichtowy można także stosować na skórę, ale nigdy nie jako samodzielny preparat (może podrażniać skórę). Świetnie komponuje się z olejem ze słodkich migdałów w celu kuracji antytrądzikowej. Wystarczy 2-3 krople olejków połączyć z kremem do codziennej pielęgnacji skóry.

Ta sama mikstura idealnie sprawdzi się też w ramach masażu. Olejek Pichtowy w tym celu można łączyć także z uniwersalnym olejem.

Aby złagodzić stres, rozluźnić napięte mięśnie – można dodać około 6 kropli olejku pichtowego  na wannę z ciepła wodą; czas kąpieli 15-20 min.

Olejek pichtowy jest także bardzo często używany przez miłośników sauny.

 

Informacje dotyczące właściwości i zastosowania naturalnych olejków eterycznych znajdujące się na naszej stronie internetowej zaczerpnięto z literatury i publikacji z dziedziny aromaterapii. Mają one charakter informacyjny, a żadne choroby nie powinny być leczone bez konsultacji z lekarzem.

Olejków nie należy stosować do nebulizacji ( inhalacji z wykorzystaniem inhalatorów).

 

  • SKU: TOW009680
  • Kod EAN: 5904730293129
  • Grupa produktów: Olejki kosmetyczne
  • Stawka podatku: VAT 23%

Facebook