Wczytuję dane...
Witamina B12 wraz z kwasem foliowym odgrywa istotną rolę w metabolizmie homocysteiny, której podwyższony poziom (tj. hiperhomocysteinemia) jest czynnikiem ryzyka wystąpienia schorzeń układu krążenia. Brak może wpływać na wady płodu w okresie prenatalnym.

Swanson Witamina B-12 & Kwas foliowy 60 tab 

Zalety Działanie OPIS:

Witamina B12 i kwas foliowy (witamina B9) biorą udział w tych samych procesach metabolicznych. Witamina B12 wraz z kwasem foliowym odgrywa istotną rolę w metabolizmie homocysteiny, której podwyższony poziom (tj. hiperhomocysteinemia) jest czynnikiem ryzyka wystąpienia schorzeń układu krążenia, nieprawidłowego przebiegu ciąży i występowania wad wrodzonych u płodu i uszkodzenia układu nerwowego. Witamina B12 podobnie jak kwas foliowy niezbędna jest do syntezy kwasów nukleinowych, ponadto jest potrzebna do glukoneogenezy i syntezy metioniny. Kwas foliowy wraz z witaminą B12 pełni ważną funkcję w procesie tworzenia czerwonych ciałek krwi.

Witamina B12 - występowanie witaminy B12 w przyrodzie jest bardzo ograniczone. W roślinach nie występuje w ogóle lub w ilościach śladowych, występuje natomiast głównie w produktach pochodzenia zwierzęcego. Do bogatych źródeł witaminy B12 należą wątroba i nerki oraz mięso wołowe. Z tego też powodu na niedobór mogą cierpieć osoby nie jedzące mięsa, np. wegetarianie.

U wegan zachodzi konieczność suplementacji witaminą B12. Witamina B12 jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania ustroju, układu nerwowego i przewodu pokarmowego oraz prawidłowego przebiegu procesu powstawania krwinek czerwonych w szpiku kostnym (przy nie-dobrze witaminy B12 czerwone krwinki nie dojrzewają w sposób właściwy, co może prowadzić do niedokrwistości), Odgrywa ważną rolę w przemianach białek, węglowo-danów i tłuszczów. Udział witaminy B12 w procesach metabolicznych w organizmie człowieka dotyczy także metabolizmu DNA (przemiany puryn i pirymidyn). Witamina B12 wraz z kwasem foliowym odgrywa istotną rolę w metabolizmie homocysteiny, której podwyższony poziom jest czynnikiem ryzyka wystąpienia schorzeń układu krążenia, nieprawidłowego przebiegu ciąży i występowania wad wrodzonych u płodu, uszkodzenia układu nerwowego.

Brak witaminy B12 prowadzi do rozwoju niedokrwistości złośliwej, zaniku błony przewodu pokarmowego, zmian zwyrodnieniowych rdzenia kręgowego i uszkodzenia nerwów. Poza tym deficyt B12 może przejawiać się zmęczeniem, dusznością, biegunką, nerwowością, problemami z pamięcią i depresją, drętwieniem lub mrowieniem w palcach rąk i nóg. Najnowsze badania dowodzą, że jej brak zwiększa ryzyko zawału i udaru równie istotnie, jak wysoki poziom cholesterolu.

Kwas foliowy (witamina B9) - jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania mózgu oraz układu nerwowego (bierze udział w produkcji hormonów — serotoniny i noradrenaliny). Niektóre badania wykazały, że osoby cierpiące na depresję mają niski poziom kwasu foliowego w organizmie. Kwas foliowy bierze udział w syntezie zasad purynowych i pirymidynowych, metioniny, histydyny, choliny. Jest niezbędny do prawidłowej syntezy DNA i RNA oraz wytwarzania czerwonych krwinek w szpiku kostnym.

Deficyt witaminy B9 hamuje prawidłowe procesy wzrostu i rozmnażania komórek, wywołuje zmiany w układzie nerwowym (stany lękowe i depresyjne, bez-senność), powoduje brak apetytu i smaku, bladość skóry, zawroty głowy czy osłabienie. Niedostarczanie organizmowi odpowiednich ilości kwasu foliowego powoduje u starszych osób niedokrwistość oraz dystrofię umysłową.

Duże zapotrzebowanie na kwas foliowy wykazują kobiety w ciąży u których może on pomóc w zapobieganiu poważnym wadom wrodzonych mózgu i kręgosłupa dziecka. Dodatkowe przyjmowanie folianów w okresie planowania ciąży oraz we wczesnej ciąży, ma kluczowe znaczenie dla zmniejszenia ryzyka wad cewy nerwowej płodu.

Jak wykazano, kwas foliowy jest kofaktorem uczestniczącym w prawidłowym zamykaniu się cewy nerwowej.

  Składniki   SKŁADNIKI:

  Witamina B-12, kwas foliowy, nośniki: mannitol, substancja wypęłniająca:

  mikrokrystaliczna celuloza, poliwinylopirolidon, stabilizator:

  sól sodowa karboksymetylocelulozy, skrobia, guma celulozowa, regulator kwasowości:

  kwas cytrynowy, substancje słodzące:

  ksylitol i rebaudiozyd A (stewia), substancje przeciwzbrylające:

  sole wapniowe kwasów tłuszczowych i dwutlenek krzemu, naturalny truskawkowy dodatek smakowy, emulgator:

  hydroksypropylometyloceluloza i hydroksypropyloceluloza, barwniki pochodzenia wegetariańskiego:

  sok z buraka, czerwonej marchwi, słodkiego ziemniaka, czerwonej kapusty i czerwonej rzodkwi.

  SKŁAD:

  Wielkość opakowania: 60 tabletek podjęzykowych

  Porcja jednorazowa: 1 tabletkę dziennie ssać lub rozpuścić pod językiem.

  Informacja Uwaga - przeczytaj ważne!   Ważne informacje: sposób użycia, przechowywania, przeciwwskazania!           

  Sposób użycia:

  1 tabletkę dziennie ssać lub rozpuścić pod językiem. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Zapoznać się ze sposobem dawkowania, składem i opisem produktu na opakowaniu przed użyciem.

  Produkt nie może być stosowany przez osoby uczulone na którykolwiek z jego składników.

  Najlepiej spożyć / zużyć przed:

  Najlepiej spożyć przed: dzień, miesiąc, numer partii i rok trwale oznaczono na opakowaniu.

  Przechowywanie:

  Przechowywać w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Produkt niewskazany dla kobiet w ciąży i karmiących.

  Dodatkowe informacje:

  Produkt nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) prawidłowo zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka.

  Pamiętaj, że tylko zdrowy tryb życia i zrównoważony sposób odżywiania zapewniają prawidłowe funkcjonowanie organizmu i zachowanie dobrej kondycji. 

  Producent:

  Swanson Health

  Model: SWU79
  Kod producenta: 087614027906
  Realizacja zamówienia: 24 godziny
  Koszt wysyłki od: 11.90 PLN
  Producent: SWANSON

  Suplementy

  • Nazwa produktu: 

   SWANSON Witamina B-12 & Kwas foliowy 60 tab SWU79

  • Kod kreskowy - kod EAN: 

   087614027906

  • Marka: 

   Swanson

  • Postać: 

   Tabletki

  • Kraj pochodzenia: 

   USA

  • Działanie: 

   Witamina B12 wraz z kwasem foliowym odgrywa istotną rolę w metabolizmie homocysteiny, której podwyższony poziom (tj. hiperhomocysteinemia) jest czynnikiem ryzyka wystąpienia schorzeń układu krążenia, nieprawidłowego przebiegu ciąży i występowania wad wrod

  • Opakowanie: 

   Plastikowe

  • Zawartość opakowania: 

   60 tabletek

  Facebook