Wczytuję dane...

Vivio Łuska babki jajowatej 200g

Zalety Działanie OPIS:

Babka to rodzaj rośliny obejmujący w sumie aż 200-270 gatunków. Spotkać je można na całym świecie, jednak dwie najpopularniejsze odmiany – babka płesznik oraz babka jajowata to gatunki, których próżno szukać na naszych terenach. Babka płesznik charakterystyczna jest dla rejonów Morza Śródziemnego. Jej naturalne rejony to przede wszystkim Afryka Północna i zachodnia Azja. Babka jajowata wywodzi się z jeszcze bardziej odległych terenów. Jej natywne miejsce występowania to południowo-zachodnia Azja oraz południowo-zachodnie Stany Zjednoczone. Obecnie największe plantacje tej rośliny można znaleźć na terenie Indii. Kraj ten jest również głównym eksporterem tego roślinnego surowca do innych krajów świata.

Babka jajowata wykorzystywana była w tradycyjnej medycynie Indii już od wieków. Tamtejsza ludność określa tę roślinę mianem Isabgul, co z perskiego oznacza „końskie ucho”. Nazwa ta nawiązuje do charakterystycznego zagiętego kształtu nasion babki jajowatej. To właśnie ta część rośliny, a konkretnie łuska, znalazła szerokie zastosowanie w medycynie i dietetyce. Jeszcze na długo przed poznaniem mechanizmów i składu chemicznego tej rośliny, zauważono, że dodatek łuski babki jajowatej wpływa korzystnie na funkcjonowanie przewodu pokarmowego oraz pozwala łagodzić wiele dolegliwości ze strony żołądka i jelit.

Łuska babki jajowatej sprawdzi się doskonale jako dodatek do wszelkiego rodzaju półpłynnych potraw. Posiada bardzo neutralny smak i lekko zagęszczające właściwości. Można używać jej do przyrządzania owsianek, kaszek, musów i koktajlów. Sprawdzi się także jako dodatek do musli, jogurtów i kefirów.

Zawartość/Stosowanie

Dzienna dawka łuski babki jajowatej to około 8-12 g. Produkt należy spożywać z dużą ilością płynnego lub półpłynnego pożywienia. Przy określaniu dziennej porcji warto wziąć pod uwagę całokształt diety oraz ilość błonnika pokarmowego, jaką spożywamy z innych źródeł.

Informacja Uwaga - przeczytaj ważne!   Ważne informacje: sposób użycia, przechowywania, przeciwwskazania!      

Produkt nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) prawidłowo zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka. Pamiętaj, że tylko zdrowy tryb życia i zrównoważony sposób odżywiania zapewniają prawidłowe funkcjonowanie organizmu i zachowanie dobrej kondycji. Przechowywać w suchych pomieszczeniach, w temperaturze pokojowej, w szczelnie zamkniętych opakowaniach. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Produkt nie może być stosowany przez osoby uczulone na którykolwiek z jego składników.

Najlepiej spożyć / zużyć przed:

Najlepiej spożyć przed: dzień, miesiąc, numer partii i rok trwale oznaczono na opakowaniu.

Producent:

Vivio 

Model: C001
Kod producenta: 5902115104855
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 11.90 PLN
Producent: VIVIO

Suplementy

 • Nazwa produktu: 

  Łuska babki jajowatej 200g

 • Kod kreskowy - kod EAN: 

  5902115104855

 • Marka: 

  VIVIO

 • Postać: 

  Proszek

 • Masa netto: 

  200 g

 • Kraj pochodzenia: 

  Chiny

 • Nie zawiera: 

  Drożdży, GMO, Konserwantów

 • Działanie: 

  Zapobieganie biegunkom, Łagodzenie objawów hemoroidów

 • Opakowanie: 

  Plastikowe

 • Zawartość opakowania: 

  200 g

Facebook